W dniu 20 grudnia 2015 roku w Domu Kultury w Rawiczu tradycyjnie już spotkali się śpiewacy regionu Zachodniej Wielkopolski by zaprezentować swoje przygotowanie zespołowego śpiewania kolęd i pastorałek w swoim środowisku niosąc przesłanie pojednania i radości z narodzenia Pana. Dziś nieco odeszliśmy od ścisłej daty śpiewania kolęd i pastorałek od kolacji wigilijnej w domach rodzinnych, kościołach, salach gromadzących załogi zakładów pracy na wspólnej wigilii. Praktycznie od połowy listopada słyszymy wszędzie kolędy w różnym i bogatym wykonaniu w galeriach, radiu i telewizji.
W Polsce posiadamy najwięcej pieśni bożonarodzeniowych - niemal dwieście kolęd i czterysta pastorałek - żaden inny kraj na świecie nie może pochwalić się takim zbiorem. Wszystkich zainteresowanych pogłębieniem wiedzy o kolędach odsyłam do portalu Opoki .                        OPOKA Czytelnia -Pielęgnujmy kolędy
W tegorocznym Wielkopolskim Przeglądzie wzięło udział 600 śpiewaków i muzyków zrzeszonych w 26 zespołach śpiewaczych i instrumentalnych.