W festiwalu tym w dniu 27.07.2013 brała udział Powiatowa Wolsztyńska Orkiestra Dęta.
Zapraszamy na stronę internetową orkiestry www.orkiestrawolsztyn.pl/Galerie/2013.07.27 festiwal Praga Czechy/galeria html

Festiwal organizowany jest przez Chińsko - Czeskie Stowarzyszenie Kulturalne.
PZChiO Oddział w Lesznie został poproszony do współpracy.

W festiwalu wzięły udział 3 orkiestry dęte z Czech, 1 z Polski, 1 ze Słowacji i 8 z Chin.
Wiecej mozna przeczytac na www.iyaf.eu/products/prticipants

 16 sierpnia 2013r. Młodziezowy Chór KAMELEON przy Gimnazjum w Sierakowie brał udział w International Youth Art Festival Praque 2013, jako jedyny chór z Polski. Jest to uhonorowanie wieloletniej międzynarodowej współpracy prezesa Tadeusza Paprockiego. 
International Youth Art Festival Praque 2013 zorganizowany był przez Chińsko-Czeskie Stowarzyszenie Kulturalne. Unię Chórów ChRL i Unię Czeskich Chórów. 
Jury w pięcioosobowym międzynarodowym składzie oceniało umiejętności wykonawcze, technikę wokalna i artyzm 18 chórów z Czech, Chin i Polski. Chór KAMELEON zaprezentował się w repertuarze ludowym i klasycznym. Wykonał sześć utworów startując w dwóch różnych kategoriach. Efektem trzymiesięcznej wytężonej pracy, w tym kilkugodzinnych cotygodniowych prób wakacyjnych są nagrody:
THE SILVER AWARD IN THE NOVICE CHOIR SECTIONS - Srebrna nagroda w kategorii debiutujących chórów amaotrskich,
 THE GOLD AWARD IN THE BALLAD CHOIR SECTIONS - Złota nagroda w repertuarze balladowym.
 Za prezentację programu festiwalowego zespół otrzymał ogólną ocenę bardzo dobrą i dyplom THE BEST PERFORMANCE AWARD IN THE CHORUS FESTIVAL.

Ogromna satysfakcja z fesiwalowych laurów spowodowała, ze trudy całonocnej podróży autokarem, ogromny stres zwiazany z udziałem w konkursie i koncercie finałowym poszły w zapomnienie.
Młodzież cały nastepny dzień spędziła na zwiedzaniu i podziwianiu zabytków złotej Pragi. W drodze powrotnej chórzyści zwiedzili czeski zamek Frydlant i wykonali 40 minutowy koncert na scenie Hali Zdrojowej w Świeradowie - Zdroju. Koncert zorganizowany był przez Leszczyński Oddział PZChiO.

 Wyjazd i udział w praskim festiwalu umozliwiły środki pozyskane przez Polski Związek Chórów i Orkiestr Oddział w Lesznie oraz refundacja z Rad Rodziców: Gimnazjum w Sierakowie i Szkoły Podstawowej nr 3. Nieoceniona okazała się równiez pomoc darczyńców - Pani Edyty Pieprzyk oraz Panów Tadeusza i Leona Świtała z Zielonej Wsi