Z tej okazji odbył się koncert zespołu a także nie zabrakło wspólnej integracji przy kawie i słodkościach.Wśród  zaproszonych gości był Tadeusz Paprocki prezes WZChiO i Irena Dankiewicz-skarbik Związku. Władze miejscowe reprezentowali: Iwona Bereszyńska - Przewodnicząca Rady  Powiatu,Jan Szczepaniak Przewodniczący Rady Gminy Kościan ,  burmistrz Kościana Piotr Ruszkiewicz  oraz Pani . Chłapowska Izabela sołtys Wsi Bonikowo.

Zespół wystepuje nie tylko na terenie naszego powiatu, ale również w różnych miejscowościach Wielkopolski. Swoimi występami ubogacamy takie imprezy jak: dożynki, festyny, spotkania jubileuszowe, dajemy koncerty w szpitalach dla ludzi starszych w domach opieki i klubach seniora. Na przestrzeni czasu zmieniał się skład zespołu, ale zawsze przyświecał ten sam cel: bawić siebie i innych, dawać radość, nieść uśmiech, pokazywać piękno i bogactwo rodzimego folkloru i tradycji, przyciągać dzieci i młodzież. Obecnie zespół liczy 38 osób w tym 6 muzyków w różnym przedziale wiekowym, od dzieci do seniorów - piszą o sobie członkowie zespołu.

Zespół został wyróżniony zbiorową Odznaką Honorową Brązową  Wielkopolskiego Związku Chórów i Orkiestr. A najstarsi członkowie i muzycy odznakami i dyplomami. Złotą Honorową Odznaką  - Franciszek Stankiewicz, Srebrną Honorową Odznaką: Regina Bilińska, Elżbieta Franek, Henryk Dobraś i Wojciech Sarafinowski oraz 10 osób uchonorowanych zostało Oznakami Honorowymi Brązowymi WZChiO. Po oficjalnej części odbył się koncert jubilata oraz zaproszonego Zespołu Pieśni i Tańca  "Żeńcy" z Nietążkowa oraz jako solistki wystąpiły młode dziewczyny wnuczki członków Zespołu "Złote Kłosy".  Zespół w trakcie koncertu otrzymał serdeczne życzenia od władz miasta, gminy oraz delegacji stowarzyszeń i przedstawicieli firm. Galeria zdjęć:Załączniki: