Przed południem w trzech turach, zaprezentowało się 13 chórów szkolnych, a w części konkursowej, po południu, 10 zespołów (3 wystąpiły również w przeglądzie). Były to: Chór „Słoneczko” Przedszkola im. św. Jana Pawła II w Lesznie pod dyrekcją Hanny Markowskiej,Chór „Con Brio” Szkół Podstawowych w Długiem Starem i Lasocicach pod dyrekcją Hanny Markowskiej, Chór „Bel Canto” Szkół Gminy Wijewo pod dyrekcją Aliny Nowak, Chór „Moderato” Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej Curie w Pakosławiu pod dyrekcją Reginy Dybowskiej, Chór „Śpiewające skrzaty” Przedszkola w Pakosławiu pod dyrekcją Bogumiły Głowacz, Chór „Halinka” Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Konarach pod dyrekcją Joanny Krzyżosiak, Chór „Melodyjki” Szkoły Podstawowej w Dubinie pod dyrekcją Lucyny Rajch, Chór „Rybałci” Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Radwanicach pod dyrekcją Aleksandry Stramy, Chór „Polihymnia” Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Czempiniu pod dyrekcją Doroty Maćkowiak, Chór „Ósemeczki” Szkoły Podstawowej nr 4 w Rawiczu pod dyrekcją Anny Walus - Laskowskiej, Chór „Wesołe nutki” Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zielonej Wsipod dyrekcją Anny Walus - Laskowskiej, Chór „Jedyneczka” Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Rawiczu pod dyrekcją Grażyny Neimann,

W części drugiej wystąpiły: Chór „Bel Canto” Szkół Gminy Wijewo pod dyrekcją Aliny Nowak, Chór „Moderato” Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej– Curie w Pakosławiu pod dyrekcją Reginy Dybowskiej, Chór „Melodyjki” Szkoły Podstawowej w Dubinie pod dyrekcją Lucyny Rajch, Chór męski im. Karola Kurpińskiego z Włoszakowic pod dyrekcją Mariusza Kowalczyka, Stowarzyszenie Chór Męski „Arion” w Kościanie pod dyrekcją Janusza Maćkowiaka, Zespół wokalny „Melodia” z Włoszakowic pod dyrekcją Marioli Jagodzik, Chór „Jubilat” przy Centrum Kultury i Czytelnictwa w Domaniowie pod dyrekcją Artura Normana, Zespół Śpiewaczy „Włościanie” przy Ośrodku Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Miejskiej Górce pod kierunkiem Jana Landowskiego, Zespół Śpiewaczy „Góreczanki” przy Ośrodku Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Miejskiej Górce pod kierunkiem Arkadiusza Stasiaka, Zespół folklorystyczny „Złote kłosy” z Bonikowa pod kierunkiem Elżbiety Kirsztajn – Franek oraz gościnie wystąpiła Orkiestra Dęta Gminy Dopiewo pod dyrekcją Krzysztofa Zaremby.

Obydwie części prowadziła Dagmara Trzeciak, która odczytała list Wojewody Wielkopolskiego Michała Zielińskiego. Podkreślił w nim znaczenie utrwalania więzi pokoleniowej, nawiązując do patriotyzmu absolwentów Rawickiego Korpusu Kadetów, m.in. pułkownika Łukasza Cieplińskiego.

- W czasach pokoju takie inicjatywy są wyrazem współczesnego patriotyzmu, w najczystszej postaci - powiedział poseł Jan Dziedziczak. - Dziękuję w imieniu Rzeczpospolitej.

Część konkursowa momentami porwała widzów do śpiewania razem z wykonawcami. Zabrzmiały m.in piosenki „O mój rozmarynie”, „Marsz Mokotowa” czy Hej, hej ułani”. Nie był to koniec wspólnej zabawy. W przerwie, gdy jury udał się na naradę, spontanicznie rozpoczęła się „część biesiadna”. Popularne piosenki śpiewała cała widownia, tworząc nawet tańczący korowód.

W oczekiwaniu na wyniki konkursu z wiązanką patriotycznych kompozycji wystąpiła Orkiestra Dęta Gminy Dopiewo. Po odznaczeniach dla zasłużonych dla kultury i rozwoju chóralnego śpiewania osób i rozdaniu nagród, na zakończenie odśpiewano „Rotę”. 

Jury w składzie - prof. Anna Janosz, dr Alicja Szeluga i mgr Andrzej Słowikowski - w części konkursowej przyznało następujące nagrody:

Kategoria chórów szkolnych: I miejsce - Chór „Bel Canto” Szkół Gminy Wijewo pod dyrekcją Aliny Nowak, II miejsce - Chór „Moderato” Szkoły Podstawowej w Pakosławiu pod dyrekcją Reginy Dybowskiej, wyróżnienie - Chór „Melodyjki” Szkoły Podtorowej w Dubinie pod dyrekcją Lucyny Rajch

Kategoria chórów dorosłych i zespołów śpiewaczych: I miejsce - Zespół wokalny „Melodia” z Włoszakowic pod dyrekcją Marioli Jagodzik, II miejsce - Zespół śpiewaczy „Głóreczanki” przy Ośrodku Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Miejskiej Górce pod kierownictwem Arkadiusza Stasiaka, III miejsce - Zespół śpiewaczy „Włościanie” przy Ośrodku Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Miejskiej Górce pod dyrekcją Jana Lewandowskiego, wyróżnienie - Zespół folklorystyczny „Złote kłosy” z Bonikowa pod kierunkiem Elżbiety Kirstajn-Franek

Odznaczenia otrzymali:

Zasłużony Kulturze Gloria Artis - Medal brązowy - Tadeusz Paprocki - prezes Wielkopolskiego Związku Chórów i Orkiestr oddział w Lesznie

Odznaki honorowe „Zasłużony dla kultury polskiej”: Jowita Augustyniak - dyrektor artystyczny WZChiO, kurator programu „Śpiewająca Polska”, dyrygent Koła śpiewu im. B. Dembińskiego w Miejskiej Górce, Andrzej Sprutta - prezes Towarzystwa Śpiewu Harmonia w Krobi, Mirosław Piotrowiak - wiceprezes Towarzystwa Śpiewu Harmonia w Krobi, Maciej Madanowski - kapelmistrz Orkiestry Dętej TON w Kościanie, Marek Tulewicz - dyrektor Samorządowego Centrum Kultury w Święciechowie

Odznaka honorowa „Za zasługi dla Województwa Wielkopolskiego” - Krzysztof Zaremba - dyrygent Orkiestry Dętej Gminy Dopiewo

Srebrna odznaka honorowa WZChiO - Tomasz Bzdęga - artysta plastyk, instruktor Domu Kultury w Rawiczu, Andrzej Słowikowski - chórmistrz i instruktor zespołów instrumentalnych w Lubiniu

Włodzimierz Jedrzejczak

Relacja zdjęciowa posła Jana Dziedziczaka z Knkursu w Rawiczu

Rawicz24 Śpiewający dzień w sali widowiskowej rawickiego domu kultury