POŁUDNIOWO- ZACHODNIE CZECHY i Pólnocna AUSTRIA

Termin  13-16 sierpienia 2020

 

RAMOWY PROGRAM :
1 dzień: Wyjazd z Leszna o godz. 5.00. Następnie przejazd do miasta Tabor – doskonale odrestaurowanego, szczycącego się wieloma zabytkami, labiryntem średniowiecznych uliczek i bogato zdobionymi renesansowymi, gotyckimi i barokowymi kamienicami.

Przejazd do Czeskich Budziejowic – stolicy południowych Czech. Czeskie Budziejowice to jeden z największych rynków w Europie, dom solny jak z bajki, eleganckie kamienice oraz browar, w którym powstaje słynny Budvar. Zwiedzanie Starego Miasta z zachowanym średniowiecznym układem urbanistycznym oraz zabudową reprezentującą wszystkie style architektoniczne.

 Nocleg w Domu studenta.
2 dzień: Śniadanie. Przejazd do zamku Hluboka nad Vltavou – neogotyckiej perły południowych Czech. Zwiedzanie zamku jedną z tras - dla zwiedzających udostępnionych jest 140 bogato wyposażonych sal. Następnie przejazd do Czeskiego Krumlova – Zwiedzanie starego miasta Czeski Krumlov jednej z najpiękniejszych atrakcji wśród zabytków UNESCO. Zwiedzanie miasta - zespół zamkowy i pałacowy położony malowniczo nad Wełtawą, unikatowy, barokowy teatr, średniowieczne uliczki i kamienne mieszczańskie domy. Przejazd do miejscowości Třeboň – zabytkowego miasta i uzdrowiska otoczonego Parkiem Krajobrazowym. W programie zwiedzanie centrum miasta, renesansowego zamku, mauzoleum rodu Schwarzenbergów.   Powrót do hotelu. Nocleg w Domu studenta
3 dzień: Śniadanie. Przejazd do LINZ-AustriaLinz, stolica Górnej Austrii to jedno z najbardziej innowacyjnych miast na świecie. Kultura, natura i gospodarka tworzą tu wyjątkową mieszankę. Najlepiej o tym świadczy wyróżnienie tytułem UNESCO City of Media Arts. To również tutaj mieści się tzw. Muzeum Przyszłości – Ars Electronica Center, miejsce w pełni naszpikowane nową technologią. Każdego lata w centrum Linz wyrasta również tzw.  Höhenrausch – wyjątkowa drewniana instalacją nad dachami miasta, z której rozpościera się widok na Linz i okolice.

Nocleg w Domu studenta

4 dzień: śniadanie  Przejazd do Konopiste, jednego z najczęściej odwiedzanych zamków w Czechach. Okazała, neogotycka bryła położona jest na wysokim wzgórzu, otoczona pięknym parkiem z jeziorem. Zwiedzanie bogato wyposażonych wnętrz zamku wraz z trofeami myśliwskimi arcyksięcia Franciszka Ferdynanda d'Este.

W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Leszna w godzinach wieczornych.

UWAGI :
Bilety wstępów płatne we własnym zakresie  (ok. 800 CZK). (25 Euro w Austrii) Dopłata do pokoju 1-os.: 100 zł
Zastrzega się  prawo do zmiany kolejności zwiedzania. Szczegółowy program ustala pilot.  Pilot nie oprowadza po wnętrzach obiektów i po muzeach.Galeria zdjęć:Załączniki: