Chór powstał w roku 1998. Założycielem zespoły była pani Irena Pazoła. Pierwszym instruktorem muzycznym był pan Antoni Kaczmarek. Chór nosił nazwę „Śpiewaj z nami” i spotykał się cztery razy w miesiącu. Celem zespołu było uprzyjemnienie spotkań muzyką i śpiewem. W roku 2000 zespół rozpada się i powstają dwa nowe zespoły: Zespół Śpiewaczy „Wiola” i Chór „Cecylia”.

       W Chórze  „Cecylia” śpiewa 14 pań i 3 panów. Instruktorem muzycznym został wtedy pan Czesław Konieczny. Obecnie chór ćwiczy pod okiem instruktora pana Antoniego Adama Krenca. 

Chór posiada duży repertuar. Są to pieśni biesiadne, ludowe, patriotyczne a także pieśni religijne. Zespół występuje na uroczystościach lokalnych, oraz zapraszany jest na różnego rodzaju uroczystości w sąsiednich miejscowościach. Często śpiewa w kościele podczas mszy św. nie tylko w swojej miejscowości. Z polską kolędą zespół wystąpił w kościele katolickim w Niemczech. Dziś zespół liczy 16 osób, a lekcje odbywają się dwa razy w tygodniu we wtorki i czwartki.  


Kierownikiem artystycznym zespołu jest Adam Antoni Krenc.
Prezesem jest Urszula Płachta ulkap.53@o2.pl